• DOSTĘPNOŚĆ

• Wstęp deklaracji

Zespół placówek Żłobka i Klubów Dziecięcych Gminy Trzebnica zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: https://zlobek1.edupage.org

Dane teleadresowe jednostki:

Zespół placówek Żłobka i Klubów Dziecięcych Gminy Trzebnica
      55-100 Trzebnica ul. 3 Maja 4
      Tel: 71 736 03 80
      e-mail: zlobek@zlobek.trzebnica.pl

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 01.03.2019

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• nie wszystkie obrazy (zdjęcia) dodane do treści strony przed dniem 2020.02.03 posiadają tekst alternatywny pozwalający zapoznać się z treścią obrazu
      • brak opisów zdjęć, tekstu alternatywnego dla czytników obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne
      • niektóre zamieszczone informacje w postaci załączników (skany dostępne w formacie pdf lub inne dokumenty w formacie doc) z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji, ze względu na swój format wymagają zewnętrznych (poza wbudowanymi w mechanizm strony) narzędzi ułatwiających ich dostępność.
      • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
      • zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych.

Powody wyłączenia:

• część treści pochodzi ze strony, która została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
      • mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności,
      • administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.

Ułatwienia na stronie internetowej

Strona Zespołu placówek Żłobka i Klubów Dziecięcych Gminy Trzebnica posiada następujące ułatwienia:

• podwyższony kontrast
      • możliwość powiększenia wielkości liter na stronie,
      • podświetlane linki,
      • skróty klawiszowe:

TAB – przejście do kolejnego elementu

SHIFT + TAB – przejście do poprzedniego elementu

Data sporządzenia deklaracji

Deklarację sporządzono dnia: 31.03.2021

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny własnej podmiotu publicznego.

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Mirosława Łukowiak
      e-mail: zlobek@zlobek.trzebnica.pl
      Telefon: 71 736 03 80

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich:www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

•  Do żłobka prowadzi wejście od strony ulicy 3 Maja. Placówka znajduje się na parterze budynku Gminnego Żłobka i Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy. W budynku znajdują się dodatkowe wejścia, które służą jako wyjścia ewakuacyjne.
      • Żłobek zapewnia wolne od barier poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne. Budynek posiada rozwiązanie architektoniczne. Budynek zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość ewakuacji. Toaleta jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
      • Do żłobka może wejść osoba z psem asystującym.
      • Do Klubów Dziecięcych w Ligocie i Księginicach zapewnia się podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Oba budynki są dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami: szerokie drzwi, wyjścia ewakuacyjne oraz toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
      • Zarówno przy budynku żłobka jak i Klubów Dziecięcych zapewniono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
      • Personel Zespołu placówek Żłobka i Klubów Dziecięcych jest przeszkolony i udziela pomocy osobom niepełnosprawnym.
      • W Zespole placówek Żłobka i Klubów Dziecięcych Gminy Trzebnica nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on-line.
      • Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji jest dyrektor Zespołu.

Aplikacje mobilne

Aplikacja zlobek.online

• Gminny Żłobek im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy, ul. 3 Maja 4
      • Sekretariat: 71 736 03 80 Dyrektor: 71 736 03 83 Kierownik administracyjny: 71 736 03 82